Ogólnopolska Szkoła Językowa
Oddział w Opolu

Halloween

W tym roku szkolnym, ze względu na obostrzenia sanitarne, nie mogliśmy bawić się wszyscy razem. Niemniej jednak na zajęciach akcent halloweenowy był, czyli dobra zabawa i dużo słodkości!

Skąd ten zwyczaj?


Halloween jest związane z obchodami Święta Zmarłych i organizowane jest w przedzień Wszystkich Świętych, czyli 31 października
Jest zwyczaj, który łączy tradycje chrześcijańskie z celtyckimi. Korzenie Halloween sięgają Europy, chociaż obecnie kojarzymy go z USA,tam właśnie Halloween stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w roku.
Mimo, że geneza Halloween nie jest do końca znana, tradycję tę wiąże się z kulturą celtycką. Jej początki przypadają na X wiek. Tradycja ta narodziła w Wielkiej Brytanii. Powszechnie wywodzi się ją od pogańskich obrzędów zwanych Samhain, najważniejszej uroczystości celtyckiej.


Jak przebiega Halloween?


Amerykanie przygotowują kostiumy, często wydając na nie kolosalne sumy. Ponadto wykonują specjalne dekoracje, świetlne instalacje i parady.
Halloween, czyli przełom października i listopada należy w Ameryce do najbardziej radosnych momentów w roku, co powoduje, iż w Polsce twierdzi się, że ten zwyczaj wyśmiewa tradycję obchodów Święta Zmarłych. Święto Zmarłych w Polsce obchodzone jest z dużą powagą, w atmosferze zadumy.

W Europie to święto obchodzi się według lokalnie panujących reguł, ale staje się coraz bardziej popularne organizowanie zabaw i halloweenowych maskarad, podobnie jak w USA.

Dodane: 01-12-2021
Autor: Administrator